Kurumsal

Kurumsal

Serap Makine Kalıp 2005 yılında Türkiye’de plastik enjeksiyon kalıp imalatı ve üretimi amacıyla İstanbul Esenyurt’ da kurulmuştur.
Firmamızın temeli, 20 yıl Beko Elektronik A.Ş ‘ de Kalıphane Sorumlusu olarak çalışıp emekli olan kurucumuz Nafız Şan tarafından 2005 yılında Esenyurt’ ta Fatih Sanayi Sitesi içerisinde100m² lik atölyede üretime başlaması ile atılır. Freze, taşlama,torna tezgahlarıyla plastik parça tasarımı ve plastik enjeksiyon kalıp üretimi yapar.
2008 yılında kapasitesini genişleterek Fatih Sanayi Sitesi içerisindeki 600m² lik yeni yerine geçer. Kullandığı makinelere 3 adet Plastik Enjeksiyon, 2 adet CNC takım tezgahları, ileri teknolojik yazılımlarda ekleyerek üretime devam eder. Firmamızda 2 ünite SOLIDWORKS 2009 CAD programı ile müşterlerden gelen PARASOLID, IGES, STEP, PRO E, UG, CATIA GRAPHİCS, DWG, DXF datalarını açarak kalıp tasarımı yapar. POWERMILL 9 ile CNC de CAM işlemlerini yaparak ürünleri dijital ortamdan gerçek hayata aktarır.
Faaliyetlerimiz, ISO 9001:2000 Kalite sistemi ile geliştirmeyi hedefleyerek Serap Kalıp San. Tic. Ltd. Şti. çatısı altında yeni yerinde devam etmektedir.
Hedefimiz, günümüz metot ve teknolojilerini profesyonelce kullanarak, el birliği ile firmamızı pazarda hak ettiği konuma taşımaktır.

Scroll to Top